Νίκη (3-0) επί του Περσέα στην πρεμιέρα

Η ομάδα Βόλεϊ Ανδρών του ΑΡΗ κέρδισε με 3-0 σετ τον ΟΠΑΘ Περσέα, στην πρεμιέρα της Pre League.

Η ομάδα του Χρήστου Πάτρα ξεκίνησε το πρωτάθλημα με «καθαρή» νίκη, επικρατώντας άνετα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.

Ο ΑΡΗΣ πήρε εύκολα το πρώτο σετ με 25-12. Στο δεύτερο σετ, οι ομάδες συμβάδιζαν μέχρι τα μισά του, όμως στο δεύτερο μέρος οι «κιτρινόμαυροι» ήταν εμφανώς ανώτεροι, με αποτέλεσμα να το κερδίσουν με 25-16 και να κάνουν το 2-0.

Στο τρίτο σετ ο ΑΡΗ είχε τον έλεγχο, προηγήθηκε με 20-14, όμως οι φιλοξενούμενοι αντεπιτέθηκαν και το έφεραν στα ίσια. Οι γηπεδούχοι ήταν πιο ψύχραιμοι στο τέλος και ποήραν το σετ με 26-24, κάνοντας το 3-0.

Τα σετ: 25-12, 25-16, 26-24.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Αρ., Δρανίτσας.

Παρατηρητής: Δεληκωστίδης.

ΑΡΗΣ (Πάτρας): Πάντσιος, Κομητούδης, Αραούχο, Ελ Γκαρούτι, Χειλαδάκης, Αναστασιάδης, Χ. Στεφανίδης, Πάτρας, Γαληρόπουλος, Κουτσονίκας, Βακούλης, Πεντίδης, Δέρβας, Αγγ. Στεφανίδης, Λεωνιδόπουλος, Τζελάτι, Κατσαφλιάκας.

ΠΕΡΣΕΑΣ (Καμπερίδης): Λαμπούσης, Κλεπουσνιώτης, Σταυρακάκης, Μούρτζιος, Χριστοφόρου, Τασιούρας, Μουράτης, Χρηστάρας, Καρασαρλίδης, Βογιατζόγλου, Κανάρης, Ντος Σάντος, Τσολάκος, Σαλταφερίδης, Μάρκος.