Σημαντική νίκη επί του Άθλου Ορεστιάδας (3-1)

Η ομάδα Βόλεϊ Ανδρών του ΑΡΗ πήρε σημαντική νίκη επί του Άθλου Ορεστιάδας με 3-1 σετ, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Pre League.

Για την ομάδα του Σπύρου Γκολίτση είναι πολύ σημαντικό το γεγονός ότι πήρε «καθαρή» νίκη και με τους τρεις βαθμούς, προσπέρασε στην 3η θέση το σημερινό (12/12) αντίπαλό της. Συνολικά ήταν η τέταρτη συνεχόμενη νίκη για τον ΑΡΗ στο πρωτάθλημα.

Ο ΑΡΗΣ πήρε το πρώτο σετ με 25-23, ενώ το δεύτερο είχε δραματική εξέλιξη και κατέληξε στους φιλοξενούμενους με 26-28. Από εκεί και πέρα, οι «κιτρινόμαυροι» κυριάρχησαν πλήρως και πήραν τα επόμενα δύο σετ με 25-14 και 25-16.

Τα σετ: 25-23,26-28,25-14,25-16.

Διαιτητές: Παπαδογούλας, Σταυριανίδης, Γραμματεία: Πασπαλά, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης.

Α.Σ. ΑΡΗΣ (Σπύρος Γκολίτσης): Γκόρτσανιουκ, Πεντίδης, Άλμπο, Μπρουνέτ, Καρατζάς, Γραμμενούδης / Τσαδήμας (λ), Γκρουμούσας (λ), Γιαμακίδης, Σακκάς, Μανωλάκης, Κάββουρας.

Α.Σ. ΑΘΛΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Χαράλαμπος Σταματόπουλος): Σκαρλατίδης, Ριζόπουλος, Στοϊλούδης, Γουίντσον, Γκιγιέρμε, Αλεξάκης / Σαββόγλου (λ), Αρχοντούδης (λ), Ράπτης, Καζαντζίδης, Λαχταράς.